Pamenu laikus, kai rankose teturėjau mobilų telefoną su 1,3 megapikselio fotografavimo galimybe. Nesakau, kad darydavau labai daug nuotraukų, bet visgi tai daryti patiko. Tik kompiuteryje jos atrodė baisiai. Ir tai dariau, kol neužėjo spontaniškas noras nusipirkti kažkokį fotoaparatą. O pinigų tai kaip ir nelabai buvo tada tokiems neitin reikalingiems pirkiniams. Nepamenu ar jau buvo prasidėjus krizė ar šiaip per daug alaus pirkdavau.
Tada “Snoro bankas” atsiuntė kažkokią “Saulėgrąžos” kortelę, kur iškart gali pasiimt 1000 litų ir juos atiduot atgal kada nors, kai turėsi. Aišku, su kažkokiais procentais. Bet aš toks spontaniškas žmogus – jei reikia noriu, tai ir perku. Tad iškart nulėkiau su ta kortele į “Topocentrą” ir nusipirkau Fujifilm FinePix S1000fd fotoaparatą. Patiko jis man. Kaip už tokią kainą, buvo visai šaunus, tik kad neturėjo tos vaizdo stabilizavimo funkcijos. Tada apie tai visai negalvojau.
Fotografavau ilgokai. Ne visokius menus, bet šiaip žmones, pastatus ar patį save. Gnomui gi patinka save fotografuot. Ir buvau juo patenkintas bei laimingas tol, kol neteko į rankas paturėt normalaus fotoaparato. Tiksliai nepamenu kas ten buvo, bet iš nuotraukų spėju, kad D50 ar kažkas panašaus. Nuo to laiko Fuji buvo ištraukiamas tik per visokius balius, kai niekas kitas jokio fotoaparato neturėjo.
Šiek tiek pasitaupiau ir nusipirkau Nikon D90 su Nikkor 18-105 ganėtinai tamsiu bei lėtu objektyvu, pasiskaitęs koks jis visaip šaunus ir pan. Dabar jau ir menų šiek tiek pasibandau. Jau nepalyginsi su muiline, fotoaparatas yra super, tik objektyvas dar ne koks. Nelabai pavyksta padaryti gerų nuotraukų, kai apšvietimas mažesnis.
Tačiau nutiko negeras dalykas. Per vieną iš balių buvo atėjęs toks dėdė su savo fotoaparatu. Tai toks Canon 5D Mark II. Palaikiau rankose, padariau kelias nuotraukas. Pamačiau kaip atrodo jo darytos nuotraukos naktį. Pamačiau, kad triukšmo nėra, kai ISO yra toks didelis, kad iki tiek jau skaičiuot nebemoku.
O dabar konkursinis klausimas – spėkit, koks bus mano sekantis pirkinys?
Matyt geresnis objektyvas
Pas marką prie aukšto iso mažai triukšmo, pas maniškį virš 800 jau triukšmauja. Bandžiau tamsiam klube fotkint, tai su blicu tenka baisiai negražiai daužytis, o markas ir be blico geras nuotraukas padaro. Ir šiaip greitis, masyvumas jaučiasi. Matosi, kad ne koks advanced, o jau pro daiktas
o kur visos konkurso taisyklės? Kokie prizai laukia už teisingą atsakymą? :p
Negalvojau, kad tu tokia materialistė
O kur tas nusiteikimas, kad svarbu dalyvaut?
Cha, tu dar daug ko apie mane nežinai
O ir tam nusiteikimui turi būti priežastis
Tai, kur bent išsamios taisyklės??
Taisyklė viena – atspėk pirkinį! Daugiau jokių taisyklių, paslėptų niuansų, prizų ar dar ko nėr
tai kad ne fotikas svarbu, o user’is…
man tai apskritai prie širdies labiausiai – kokybiška nekokybė:D tai jei koks žmogus pareiškia, kad jo pagrindinis fotikas – pin hole’as, tai taip ir iškyla 20cm mano akyse.
nu va. bet jei jau apie pirkinėjimus daiktų, tai žinai, kiek kainuoja objektyvas, kurį pirksiu (nes ir aš iš tų žmonių, kur jei noriu, tai noriu)? 1500. svarų. ebėjuj už 700-900 galima gauti.
nėra gyvenimo, taupyti reikia.
Tas, kurio norėčiau markui, irgi apie 1000 svarų sukosi tam turguj. Bet čia dar tolimas dar tas pirkinys
kitų prioritetų turiu kol kas už ne ką mažesnius pinigus
Palauk, kol ateis koks dėdė su ketvirtu marku arba D3 ir tik tada priimk sprendimą
O kodėl tu mane gąsdini?
Žiūrėjau ir anuos, bet kol kas kišenė anų neįkanda :/
Tai koks gi tas pirkinys. Nes sakyti, kad tai buvo foto paprastas, banalu.. Tikiuosi kad taip nebuvo.
O vat ir nesakysiu tau, mama su pikčiurnom liepė nekalbėti
Geriau nesiundyk žvėries
ir būk geras pikčiurnoms…
Aš bijau pikčiurnu
Dievaži, tikrai bijau.. Ką daryt?
Aš apsigalvojau, busiu tau gera.
Gerai, smagu, kad būsi gera. Bet geriau būtų, kad dar ir smagi būtum ^^
Vyrai yra vyrai…o moterys..jos mėgsta pagarbą. Girdėtas dalykas?
Šiaip tik klausiu
Esu girdėjęs, bet nesu tikras dėl to, ką tiksliai tai reiškia
kas nors haselbladą ant pečių atsitemps, visai bus šakės
O apie šitą nesu net girdėjęs…
Žinai ką, o aš sugadinau savo fotoaparatą… Na, gal tai buvo panašiau į jo savižudybę… Nesvarbu… Gal norėtum man padovanoti kokį vieną fotoaparatą? Tik vieną. Ir nebūtinai ten patį geriausią.
Iš anksto AČIŪ labai :*
Dovanas dovanoju tik savo antrai pusei. Nori ja pabūti?
Aha, galime draugauti per atstuma
Ar gali man padovanoti fotoaparata?
(((
Aha, Ieva, nupirkau ir padėjau ant staliuko, gali bet kada pasiimti
Nu chebra, įsidėmėkit galų gale – fotkina ne aparatas, o žmogus. Taip, veidrodis ir geras stiklas daug ką lemia, bet nekomercinėje fotografijoje (t.y. jei iš fotkinimo nepragyveni) visų pirma reiktų kreipti dėmesį ne į geležėles, o į smegenėles. Ir akis, žinoma
Bet tikriausiai pats žinai, kad pabandžius geresnį, prie prastesnio grįžti nebesinori
Ir vistiek pirmas markas su pačia ilgiausia L’ke gerai atrodo
Bet apie juos tik pasvajoti…
O šiaip kai žinai, ko nori iš fotografijos, kai žinai, kad geresnė įranga leistų pasiekti tą tikslą (konkrečiai šiuo atveju – fotografavimas prie prasto apšvietimo, didelis kadrų skaičius per sekundę, apsaugotas nuo lietaus korpusas ir geresnis fokusavimas) ir jeigu leidžia finansai, tai kodėlgi ne. Tik kad profesionali įranga (bet kokia) dažnai būna labai perkainuota…
Būtent dėl fotografavimo prasto apšvietimo sąlygomis ir noriu Mark II. Aš esu susiplanavęs tokį nusipirkt tik ant pavasario, nes dabar pinigus taupau grįžimui į Lietuvą rudenį
O tada jau marką su, jei tiksliai skaičius pamenu, 24-70mm f/2.8L objektyvu įkast bandysiu
čia mano nusižiūrėtas objektyvas!!
Kas pirmas nusipirks, tam ir atiteks
(o kad taip vienas ir tebūtų!)
Hmm. galečiau speti kad sekantis pirkinys bus bokalas alaus. Arba batonas.
Bo Markai bjauriai brangūs… Tiek Canon Mark II, tiek Gerber Mark II
Ne, ne rytoj pirksiu. Sau pavasarį arba žiemą žadu pasidovanoti Canon 5D Mark II. Nėra jau toks ir brangus šiaip
Imk Nikon D700 ;]
Argumentuok kodėl D700, o ne 5D Mark II
O kodėl 5D Mark II, o ne D700? :] Tu jau turi Nikoną, prie valdymo pripratęs, kokybė ta pati, o prie aukštų iso dar geresnė, nes Canonas turi daugiau pikselių. Iš tikro, rimtų argumentų neturiu, tiesiog siūlau prieš tai pafotografuoti su D700 ;] Šiaipš principo esu už Nikoną, nes pats esu nikonistas. Vienintelis minusas, kad neturi filmavimo, tačiau man tai nėra didelis minusas. Pats tolimuose planuose noriu D300 pasikeisti į D3s ir į Canoną akys tikrai nekrypsta.
Beje, netelpa tekstas į plotį, kai atsakymą rašai – vizualiai textarea width mažesnis, nei yra duoda tekstui ;]
Žinau. Kai darai reply visada taip. Kažin ar pavyktų man susitvarkyt pačiam, tai laukiu kol išleis naują theme versiją
O aš kol kas neprisirišęs nei prie vieno brando, nors D3s irgi norėčiau, bet čia jau ir pinigai dideli, o kai aš visai visai toks pradedantysis, kažin ar verta tiek mokėti. Mark II man lyg ir įkandamas.
Su kiekvienu reply į kitą reply plotis mažėja, tai spėju, kad pas tave vcss galit būti nenurodyta, kiek kiekvienu atveju siaurinti viską arba nurodyta, bet neteisingai :]
Už kiek dabar galima 5dmkii su objektyvu tavo norimu nusipirkti?
Darau reply į viršutinį postą.
Taigi, marką su 24-70mm f/2.8 (pradžiai, manau, tinkamas būtų kaip toks plius minus “universalus”) galiu paimt maždaug už 2,600 svarų.
Objektyvą, kurį rimti žmonės naudoja pastoviai tu tik pradžiai galvoji imt
Šiaip normali kaina, aš irgi dabar nusižiūrėjęs porą objektyvų Nikonui – 28-70 f/2.8 ir 80-200 f/2.8 tai radau vieną shopą prie Victoria stoties, kur abu galima paimt už ~1500 svarų :]
Pasakok tiksliai kur galima rast tą parduotuvę.
40 Churton Street
Pimlico, London
SW1V 2LP England
Bet bėda, kad ten tik Nikonams shopas skirtas
Nu va, pažiūrėjau kelis video apie D3s, tai pagalvojau… jei tik kas duotų, tai ir išsimokėtinai pasiimčiau
Tai čia UK duoda, tik Credit Checkus visokius praeit reik :]
Kad reik but pragyvenus tris metus..
Beje, online adresas > http://www.graysofwestminster.co.uk